دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی امانتی است که از سوی نظام و مردم به ما سپرده شده است.

تاریخ خبر : ۱۶:۳۶:۱۳ ۱۳۹۶/۱/۱۹

در دیدار با روسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی:

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی امانتی است که از سوی نظام و مردم به ما سپرده شده است

 چهارشنبه 18 اسفند 1395 - 15:58
نشست  روسای دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر ولایتی
 

دکتر ولایتی در نشست با روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها که عصر امروز با حضور دکتر میرزاده برگزار شد، تاکید کرد که مسئولان این دانشگاه نسبت به مردم دین مضاعف بر گردن دارند و تاکید کرد باید به این مردمی که این مقدار اشتیاق دارند، به شکلی عالی خدمت رسانی‌ شود.

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی در این دیدار گفت‌: «دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان، ظرفیت‌های فوق العاده و اثربخش بسیاری در آموزش عالی کشور دارد.»

او به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاسیس این دانشگاه اشاره کرد و گفت: «ایشان نقش مهمی در ایجاد و توسعه دانشگاه داشتند و مدیران عالی دانشگاه در دوره‌های مختلف برای توسعه کمی و کیفی آن زحمات بسیاری کشیدند که جای قدردانی دارد. بنده به عنوان شخصی که 42 سال سابقه تدریس دارم، می دانم که کار تاسیس و اداره یک دانشگاه آسان نیست و با چالش‌های بسیاری همراه است.»
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به نقش مردم در این زمینه اشاره کرد و گفت: «نقشی که مردم در توسعه دانشگاه آزاد اسلامی ایفا کردند، غیر قابل انکار است. این دانشگاه با اذن حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شد و دیدگاه‌های متعالی رهبری برای آینده آن حکایت از اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی می‌کند.»

او افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی نه دولتی است و نه خصوصی، بلکه در خدمت نظام و متعلق به مردم است. اگر دانشگاه آزاد اسلامی نبود، نیازمندی‌های آموزش عالی جوانان کشور پاسخ داده نمی‌شد. پدران و مادران بسیاری با زحمت هزینه شهریه فرزندان خود را تأمین می‌کنند که این موضوع سرمایه بزرگی برای کشور است. ما در مقابل مردمی که از هزینه‌های معاش خود زده‌اند تا هزینه شهریه فرزندان خود را تأمین کنند، دین مضاعف بر گردن داریم تا به این مردمی که این مقدار اشتیاق دارند، به شکلی متعالی خدمت برسانیم.»
ولایتی تاکید کرد در کمتر کشوری این میزان عطش آموختن وجود دارد. او افزود: «تا زمانی که این اشتیاق برای آموختن از سوی مردم یک جامعه وجود نداشته باشد، تاسیس دانشگاه کاری عبث خواهد بود. هدف دانشگاه آزاد اسلامی این است که پاسخگوی نیاز علم و فناوری کشور باشد. می خواهیم تا پایان چشم‌انداز 1404 در علم و فناوری به یاری خداوند از ظرفیت‌های این دانشگاه استفاده کنیم و خواست‌های مقام معظم رهبری را در این زمینه برآورده سازیم.»

او دانشگاه آزاد اسلامی را امانتی خواند که از سوی نظام و مردم به مسئولان دانشگاه سپرده شده است. ولایتی گفت: «باید از ظرفیت‌های این دانشگاه به ویژه در توسعه تحصیلات تکمیلی، دوره های PhD، تخصصی و فوق‌تخصصی استفاده بهینه کنیم و علم را به عمل تبدیل سازیم.»
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «پژوهش تنها برای اینکه پژوهش کرده باشیم، کافی نیست و اثری نخواهد داشت. پژوهش ها باید هدفمند باشند و اساتید پژوهش‌هایشان را تدریس کنند.»
او در پایان ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید گفت: «امیدوارم در سال آینده با وجود مدیران پرتلاش در دانشگاه آزاد اسلامی، اهدافی که مد نظر مقام معظم رهبری است مانند اقتصاد دانش‌بنیان و... را برآورده سازیم و نقش تعیین کننده را در این حوزه ارائه کنیم.»

منبع: خبرگزاری آنا