دانشگاه آزاد اسلامی فرصت‌های مطالعاتی در بخش صنعت را تقویت می‌کند

تاریخ خبر : ۸:۴۷:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۲۰

مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی فرصت‌های مطالعاتی در بخش صنعت را تقويت مي‌کند تا در آينده زمينه ساز حضور پررنگ تر اين دانشگاه در پروژه هاي ملي باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسکانیوز، دکتر داود ثمری مديرکل مراکزتحقيقاتي و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامي درباره تفاوت کيفي ارتباط با صنعت در دانشگاه آزاد اسلامي نسبت به دانشگاه‌هاي دولتي گفت: در حال حاضر ارتباط با صنعت در بدنه آموزش عالي کشور آن طور كه بايد پيش نرفته و متاسفانه صنعت و دانشگاه اين نياز را در خود حس نكرده‌‌اند اما دانشگاه آزاد اسلامي با امكاناتي كه در اختيار دارد، در بسياري از پروژه‌‌هاي مهم اين ارتباط را آغاز كرده است.

وی افزود: در سال ۹۷ موافقت‌نامه‌‌هایی بین معاونت پژوهشی دانشگاه و روسای استان‌ها با روساي واحدهاي مراکز استان‌ها در حوزه ارتباط با صنعت و ايجاد در‌آمدزايي در اين بخش منعقد کرديم که هرکدام متعهد شدند از طريق ارتباط با صنعت در مسير افزايش درآمدهاي غير شهريه‌‌اي دانشگاه آزاد اسلامي گام بردارند.

دکتر ثمری خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل موجود در دانشگاه آزاد اسلامی و کیفیت بالای آزمايشگاه‌‌‌‌‌هاي ساها، امکان افزايش درآمدهاي غير شهريه‌اي در اين دانشگاه فراهم است اما تا زماني که صنعت ما خود را جزئي از دانشگاه نداند و دانشگاه هم زمينه‌‌هاي حضور در صنعت را فراهم نکند، اين ارتباط مستحكم نخواهد شد.

مدیرکل مراکزتحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر، دانشگاه آزاد اسلامي فرصت‌هاي مطالعاتي در بخش صنعت را تقويت مي‌کند تا در آينده اعضاي هيات علمي اين دانشگاه در بخش صنعت فعال شوند، گفت: گرفتن پروژه از بخش صنعت يکي از امور جاري در بخش ارتباط دانشگاه با صنعت است اما زماني که استادان ما در اين بخش حضور پيدا كنند باعث توسعه صنعت و توانمندي آنها خواهد شد كه زمينه ساز نقش پررنگ‌‌تر دانشگاه آزاد اسلامي در پروژهاي ملي مي‌شود.

دکتر ثمری یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی تا به امروز در پروژه‌های بزرگ ملی با موضوع نفت، حضور چشمگیري داشته، تا جايي که در صنايع بالادستي و پايين دستي با وزارت نفت همکاري‌هاي بسياري داشتيم و همپاي دانشگاه‌هاي مطرح کشور حرکت کرديم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی عضو شورای پژوهش و فناوری استان‌‌هاست و در کارگروه پژوهش و فناوری استانداری‌‌‌ها عضويت دارد. در همين راستا بسياري از واحدهاي دانشگاهي گام‌‌‌هاي موثري در اين مسير برداشتند که از جمله آن واحد قزوين در زمينه علم رباتيک و استارت آپ‌ها، واحد تهران شمال در حوزه توسعه فناوري‌هاي دريايي است.