برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی از اولویت‌های راهبردی پژوهشگاه مرکزی است

تاریخ خبر : ۱۳:۴۱:۵۰ ۱۳۹۸/۷/۳۰

بابک نگاهداری در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی  گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، از برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت تخصصی آزمایشگاهی و کارگاهی به عنوان یکی از اولویت‌های راهبردی پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاداسلامی در سال جاری خبر داد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های تجهیزاتی و بنیه علمی سامانه ساها، در سال ۹۷ برگزاری ۵۰۰ عنوان دوره آموزشی کوتاه مدت تخصصی(برون دانشگاهی) در سطح کشور برنامه‌ریزی شد که در نهایت تعداد ۳۳۴ دوره تا پایان سال گذشته به فاز عملیاتی رسید. از این محل بالغ بر دوازده میلیارد و هشتصد میلیون ریال درآمد کسب شده است.

رئیس پژوهشگاه مرکزی و شبکه های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: این در حالی است که تعداد دوره‌های برگزار شده از سال ۱۳۹۴ تا پایان سال ۱۳۹۶ تنها ۵۹ دوره(درون سازمانی) فقط با رویکرد تقویت بنیه کارشناسی سامانه ساها برگزار شده بود.

نگاهداری با اشاره به ظرفیت‌های عظیم تجهیزاتی و نیروی انسانی متخصص و مجرب در ساختار سامانه‌های ساها و ساتا خاطرنشان کرد: به استناد مصوبه مورخ ۱۳۹۸/۶/۳۰ هیئت رئیسه دانشگاه، برنامه‌ریزی و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه وظایف و اختیارات پژوهشگاه و شبکه‌های آزمایشگاهی قرار گرفته است. در حال حاضر تدوین دستورالعمل اجرایی دوره‌های آموزشی تخصصی در دستور کار معاونت امور آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی این حوزه قرار دارد و با توجه به سیاست‌گذاری‌های انجام شده، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری دوره‌های مذکور با رشد ۱۰۰ درصدی روبرو شود.

وی عنوان کرد: از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی علاوه بر تقویت بنیه کارشناسی شبکه آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، گام موثری در تحقق برنامه‌های دانشگاه در افزایش درآمد غیر شهریه‌ای برداشته شود.