در راستای ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت

تاریخ خبر : ۱۰:۱۶:۲۹ ۱۳۹۹/۹/۳۰

دو قرارداد بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت نفت در راستای تحقق دانشگاه کارآفرین و ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای تحقق دانشگاه کارآفرین و ارتباط مؤثر دانشگاه و صنعت با هدف حل مسائل و افزایش سهم پژوهش در اقتدار و سرمایه ملی، دو قرارداد با عناوین «حذف سولفور از فراورده های نفتی (از حلالهای سبک تا سنگین برش های نفتی و پسماندهای آنها) و بهینه سازی سوختهای سنگین نفت کوره» و «بازیافت و بهینه سازی فراورده های جانبی پتروشیمی و زیر شاخه های نفتی با رویکرد تبدیل محصولات جدید قابل کاربرد صنایع نفتی و پتروشیمی» صبح امروز به امضای دکتر روح اله دهقانی فیروزآبادی رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر باقر بیرالوند رئیس هیأت مدیره شرکت پترو پالایش رسید.

دکتر دهقانی فیروزآبادی در این مراسم با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه ملی است، گفت: این دانشگاه مولود جمهوری اسلامی ایران است که با نفس قدسی امام خمینی(ره) شکل گرفت و در حال حاضر بیش از 60 درصد از مسئولان کشور دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی 40 درصد از آموزش عالی کشور را برعهده دارد، اظهار داشت: مدیریت یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی به همراه زیرساخت های مناسب و مطلوب این دانشگاه می تواند در زمینه های گوناگون کشور از جمله صنعت، کشاورزی، خودرو، نفت و ... ورود کند و منشاء خیر و برکات زیادی برای کشور و جامعه شود.

دکتر دهقانی فیروزآبادی اظهار داشت: از آنجایی که کشور انتظار فناوری را از دانشگاه آزاد اسلامی دارد، لذا این دانشگاه بیشتر به دنبال جذب فناوران و نقش آفرینی در حوزه های متعدد علم و فناوری کشور است.

دکتر بیرالوند همچنین در این جلسه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای پتانسیل های نهفته و توانمندی های بالفعل و بالقوه ای است که با برنامه ریزی منسجم و همت اساتید خود می تواند فعالیت های بزرگی در کشور انجام دهد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور دارای واحدها و مراکز آموزشی متعددی است و هر کدام از آنها دارای امکانات و زیرساخت های مناسبی هستند که باید مورد استفاده قرار گیرد.

مراسم امضای دو قرارداد «حذف سولفور از فراورده های نفتی (از حلالهای سبک تا سنگین برش های نفتی و پسماندهای آنها) و بهینه سازی سوختهای سنگین نفت کوره» به مبلغ 8000 میلیارد ریال و قرارداد «بازیافت و بهینه سازی فراورده های جانبی پتروشیمی و زیرشاخه های نفتی با رویکرد تبدیل محصولات جدید قابل کاربرد صنایع نفتی و پتروشیمی» به مبلغ 5000 میلیارد ریال بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت نفت صبح امروز برگزار شد.