قطعنامه اولین گردهمایی سراسری مسولین ساهای دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ خبر : ۹:۳۹:۴۰ ۱۳۹۵/۸/۴

قطعنامه اولین گردهمایی سراسری مسولین ساهای دانشگاه آزاد اسلامی

با حمد و سپاس به درگاه پرودگار یکتا و با درود به ارواح طیبه شهدای هشت سال دفاع مقدس و امام شهیدان  دانشگاه آزاد اسلامی که خود به عنوان مولود انقلاب اسلامی ایران روند توسعه خود را به سرعت طی کرده و فراز و نشیب­های زیادی را پشت سر گذاشته است و تا به امروز در جایگاه غرور آفرین بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل به نماد اقتدار ایران زمین در عرصه­های علمی و پژوهشی شده است، بار دیگر تحت حمایت­های بی دریغ حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی؛ ریاست محترم هیات­های موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و راهبری و هدایت عالمانه جناب آقای دکتر میرزاده؛ رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی، برگ سبز دیگری به کارنامه این دانشگاه اضافه شده است. سامانه آزمایشگاه­های همکار آزاد (ساها) که در اردیبهشت ماه سال یکهزاروسیصدو نودوچهار پا به عرصه وجود گذاشت طی کمتر از دو سال به یکی از عظیم ترین شبکه­های آزمایشگاهی در کشور و منطقه تبدیل شده است و با اتکا به بیش از 11000 آزمایشگاه و کارگاه و بهره گیری از ده­ها هزار دستگاه و 2873 کارشناس به مصداقی برای اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل تبدیل شده است. ما حاضران و شرکت­کنندگان در این گردهمایی به عنوان اعضای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی نیز به سهم خود متعهد می­شویم تلاش حداکثری خود را برای توسعه و بالندگی هرچه بیشتر سامانه ساها  به انجام رسانیم و به همین منظور متعهد می شویم:

1-از همه ظرفیت­های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه برای افزایش تولیدات علمی و پژوهشی استفاده نماییم.

2- متعد می­شویم در مهندسی مجدد و بهینه­سازی آزمایشگاه­ها وکارگاه­های سامانه ساها براساس ماموریت­های جدید این سامانه نهایت کوشش و تلاش خود را انجام دهیم.

3-ما متعهد می­شویم برای استانداردسازی  آزمایشگاه­ها و استقرار الزامات استاندارد ISO17025 و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح از جمله سازمان ملی استاندارد، غذا و دارو و محیط زیست و ... نهایت توان خود را بکارگیریم.

4-ما حاضران در این گردهمایی متعهد می­شویم که در چهارچوب سیاست­های جدید ساها نسبت به تجمیع تجهیزات پیشرفته و تاسیس مجتمع­های آزمایشگاهی پیشرفته در سطح واحد و یا استان اقدام کنیم.

5-ما شرکت­کنندگان بر آنیم تا از ظرفیت­های استان برای اطلاع­رسانی به هنگام و موثر در خصوص خدمات ساها به نحو احسن استفاده کنیم.

6-حاضران در این گردهمایی تمامی توان و ظرفیت آزمایشگاه­ها و کارگاه­ها را برای پاسخگویی به نیازهای جامعه علمی کشور به کار خواهند گرفت.

7-ما متعهد می­شویم برای افزایش بهره­وری سامانه ساها طرح­های مطالعاتی استانی را با هدف شناخت کامل نقاط قوت و ضعف و همچنین تهدیدها و فرصت­های سامانه در سطح استان به کارگیریم.

8-ما متعهد می­شویم با خریدهای هدفمند و برنامه مدار و اهتمام دو چندان در افزایش بهره­وری، کالیبراسیون، نگهداری و تعمیر تجهیزات موجود با هدف افزایش بهره­وری و کاهش هزینه­ها انجام دهیم.

9-ما حاضران در اولین گردهمایی سراسری ساهای دانشگاه از حضرت آیت اله هاشمی رفسنجانی، جناب آقای دکتر میرزاده و جناب آقای دکتر واشقانی و همه تصمیم گیران دانشگاه خواهشمندیم هدایت و حمایت خود از ساها را ادامه دهند تا این پدیده نوظهور بتواند مراحل تکوین و تکامل خود را به خوبی طی کند.

10- ما حاضران از میزبانی شایسته واحد تبریز اظهار تشکر و سپاس نموده و خواستار برگزاری هر شش­ماه یکبار این نوع از گردهمایی ها هستیم.

 

دانلود قطعنامه