دکتر ایرانبخش خبر داد: امکان عضویت آزمایشگاه‌های خصوصی معتبر در «ساها» دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ خبر : ۱۰:۱:۲۱ ۱۳۹۶/۹/۱۹

 

جمعه 17 آذر 1396 - 11:50

مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بزودی امکان عضویت آزمایشگاه‌های خصوصی معتبر در «ساها» دانشگاه آزاد اسلامی (سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد) فراهم می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علیرضا ایرانبخش گفت: با توجه به تأکیدات دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر پاسخگویی به نیازهای جامعه علمی کشور و دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی درباره اجرایی شدن سند راهبردی پژوهش و فناوری و همچنین درخواست‌های متعدد از سوی برخی از آزمایشگاه‌های معتبر در خصوص عضویت در شبکه ساها، بزودی سازوکارهای اجرایی آن عملیاتی می‌شود.

او ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای حدود 140 هزار دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی است که بالغ بر سه هزار از این تجهیزات از نوع پیشرفته است.

مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: عضویت آزمایشگاه‌های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی منجر به ارائه خدمات بهتر و مؤثرتر به استادان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران خواهد شد.

او ارتقای کیفیت پژوهشی و دستیابی به مرزهای علم و دانش را از اولویت‌های اداره کل توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: تقویت، تعمیق و توسعه همه ابعاد تولید علم در دستور کار این اداره کل است.

منبع: خبرگزاری آنا